تماس با ما! 02177752373|office[at]andika.co[dot]ir

نصب صحیح پارکت لمینیت کرونوپل

صفحه اصلی/اخبار و مقالات/نصب صحیح پارکت لمینیت کرونوپل

نصب صحیح پارکت لمینیت کرونوپل

نصب پارکت لمینیت

  • سطح زیرین پارکت لمینیت باید خشک ، محکم ، تمیز و مسطح باشد.
  • اگر ناهمواری های سطح بیشتراز ۳ میلی متر بیشتر باشد ، باید سطح را کاملاً صاف نمود ، سپس سطح را با یک لایه نازک ضد آب (مقاوم در برابر نفوذ آب) پوشانده و لبه های آن را با نوار چسب ضد رطوبت به یکدیگر متصل نمود .
  • توصیه می شود که کار نصب در دمای ۱۸ الی ۲۲ درجه و رطوبت پایین تر از ۷۰ درصد صورت گیرد.
  • جهت سازگاری با دمای محیط بسته های پارکت لمینیت را ۴۸ ساعت قبل از نصب در محیط نصب قرار دهید .
  • قبل از نصب و نیز در حین نصب ، هر پانل باید به دقت بررسی شده و از نصب پانل های آسیب دیده و معیوب خودداری گردد.

 

برای نصب پارکت لمینت کرونوپل استفاده از چسب ، میخ و هر وسیله دیگری که برای نصب سایر لمینت ها و دیوارکوب ها استفاده می شود ، جایز نیست .بین پارکت و دیوار ، ستون ها ، لوله ها و هر مانعی می بایست درز انبساطی به اندازه ۸ تا ۱۰ میلی متر در نظر گرفت ، در این صورت به هنگام تغییر دما یا رطوبت ، فضا برای انبساط و انقباض پارکت لمینت وجود خواهد داشت.
برای اینکه پس از نصب ، لمینت ها کاملاً زیبا به نظر آیند و بهترین نتیجه حاصل شود ، پانل ها را در جهت تابش منبع نور نصب نمائید.

 

پارکت لمینیت های کرونوپل برای استفاده در مکانهایی که از#سیستم گرمایش از کف استفاده می کنند مناسب است.تنها می بایست موارد ذیل را برای داشتن یک نصب خوب و ماندگار رعایت فرمائید:

نصب پارکت لمینیت فقط بر روی سیستم گرمایش از کف که انتقال حرارت از طریق گردش آب میباشد مجازاست به شرط آنکه این سیستم در تمام قسمت های کف اتاق وجود داشته باشد .

اطمینان حاصل کنید که گرمای تولید شده توسط سیستم گرمایش از کف در تمام فضای اتاق یکسان باشد.

لوله های گرمایی (آب گرم) می باست کاملاً در کف جاسازی گردند و ۲ تا ۳ سانتی متر زیر کف باشند.

سیستم گرمایش از کف میبایست قبل از نصب پارکت لمینیت توسط نصب کننده آن تست گردد.

به هنگام نصب پارکت لمینیت بر روی سیستم گرمایش از کف بایستی بین پارکت ، دیوار ، ستون ها ، پایه ها ، لوله ها و هر مانعی به اندازه ۱۵ میلی متر درز انبساطی در نظر گرفته شود.
کفی که دارای سیستم گرمایش از کف است ، قبل از نصب پارکت لمینیت باید توسط این سیستم گرمایشی گرم شود تا رطوبت و نم موجود در کف کاملاً برطرف گردد .

در صورتی که سیمان روی سیستم محکم و استاندارد باشد می توان کار گرمایش را پس از سه هفته آغاز کرد.

حرارت سیستم گرمایش از کف را به تدریج از ۵ درجه سانتی گراد در روز افزایش دهید تا به بالاترین درجه حرارت برسید.

به مدت ۷۲ ساعت باید درجه حرارت را در بالاترین میزان قرار داد و دراین حین نباید درجه حرارت را کاهش داد. پس از ۷۲ ساعت به تدریج حرارت را کاهش دهید تا به میزان ۵ درجه سانتی گراد برسد.

پیش از #نصب پارکت لمینیت باید اطمینان حاصل کنیم که (سیمان یا ماده سخت) روی سیستم گرمایشی کاملاً خشک شده باشد ؛ به این منظور از لایه ای فیلم PE به ابعاد (۵۰*۵۰) استفاده می کنیم ، این لایه فیلم را در برخی از قسمتهای کف قرارداده و لبه های آنها را توسط نوار چسب های ضد رطوبت به زمین می چسبانیم .

اگر بعد از ۲۴ ساعت لایه PE کاملاً خشک بود و هیچ بخاری روی آن مشاهده نشد ، می توان کار نصب پارکت لمینیت ر آغاز کرد .

در غیر این صورت باید سطح را کاملاً خشک کرده و بعد از اطمینان از خشک بودن سطح ، عملیات نصب را آغاز نمود.

۲ روز قبل از شروع نصب ، سیستم گرمایش از کف را خاموش کنید. دمای کف در قبل و در حین و ۲۴ ساعت پس از نصب نباید از ۱۸ الی ۲۲ درجه سانتی گراد بیشتر باشد.

بعد از نصب ۲۴ ساعت صبر کنید و سپس سیستم گرمایش از کف را روشن کنید و به تدریج دمای آن را افزایش دهید (روزانه ۵ درجه).

پیش از آغاز هر فصل سرما در سال باید همین کار را انجام دهید. درجه حرارت نباید از ۲۸ درجه افزایش یابد .

توصیه می شود که در فصل سرما (فصول استفاده از سیستم گرمایشی) درجه حرارت بین ۲۰-۲۲ درجه و میزان رطوبت بین ۵۰-۷۰ درصد باشد.

حداکثر دمای سیستم گرمایش از کف می بایست ۲۸ درجه سانتی گراد و دمای آب گرم آن نباید بیشتر از ۶۰ درجه باشد.

نکته ۱ : به منظور استفاده از پارکت لمینیت در مکانهایی که از سیستم گرمایش از کف استفاده می شود ، لازم است از فوم های مخصوص سیستم گرمایش از کف که از جنس چوب پنبه طبیعی ساخته شده است استفاده نمائید.
نکته ۲ : سطوح خیس ، مرطوب و محیط هایی با رطوبت هوای بسیار بالا ، سطوح مناسبی برای نصب پارکت لمینیت نیستند. در مواردی که کف دارای موکت است می بایست موکت آن کنده شود.
نکته ۳ : در فضاهایی که طول کار از ۸ متر بیشتر باشد یا مساحت بیشتر از ۶۰ متر مربع باشد و یا از یک محیط به محیط دیگری میرویم (به عنوان مثال از نشیمن به اتاق خواب) ،‌می بایست از جدا کننده استفاده شود . علت این امر امکان وجود دمای متفاوت در نقاط مختلف کف و محیط می باشد.
نکته ۴ : در هر ۱ متر مربع حداکثر ۳ میلی متر اختلاف سطح منتفی است. در صورتی که اختلاف سطح در یک متر مربع بیش ار ۳ میلی متر باشد می توانید با استفاده از تراز کننده های سطح این مشکل را رفع کنید.
نکته ۵ : در صورتی که قسمتی از کف مجهز به سیستم گرم کننده یا خنک کننده و قسمتی دیگر فاقد آن باشد ، می بایست از جدا کننده استفاده شود.
نکته ۶ : در طول نصب و تا دو روز بعد از نصب ، دمای اطاق نباید از ۳۸ درجه سانتی گراد بیشتر باشد.

معایب احتمالی بعد از نصب پارکت لمینیت:

۱ – ایجاد قله : این عیب معمولاً در دو حالت ایجاد میشود:

¨ حالت اول اینکه نصاب فاصله ۸ تا ۱۰ میلی متر درز انبساط را در محل نصب رعایت نکرده است.

¨ حالت دوم اینکه مساحت زیادی به صورت یکپارچه نصب شده است. به صورت استاندارد در فضاهایی که طول کار از ۸ متر بیشتر باشد یا مساحت بیشتر از ۶۰ متر مربع باشد ‌می بایست از یک درز انبساط استفاده نمود.

۲ – تاب برداشتن : این عیب تنها در حالتی اتفاق می افتد که رطوبت به پارکت لمینیت رسوخ کرده باشد.

۳ – شکاف بین پارکت لمینیت ها

این عیب می تواند به علل زیر باشد:

نصب نادرست نصاب.

نا مناسب بودن قفل های پارکت لمینیت.

ناهمواری در سطح محل نصب.

بالا بودن دمای حرارت محیط نصب.

نحوه تعامل با پارکت لمینیت در فضاهای مختلف :
پذیرایی ، نشیمن ، اتاق خواب و ناهارخوری :

بسیار برای پارکت لمینیت مناسب است ولی می بایست که شما از نمدهای محافظ در زیر پایه های مبلمان و تخت ها و میزها استفاده کنید تا طول عمر پارکت بیشتر باشد.
راهروها و ورودی ها :

پیشنهاد می شود برای جلوگیری از ورود رطوبت و خیسی محیط بیرون و همچنین جلوگیری از ورود گرد و غبار و … از یک پادری و یا موکت جهت تمیز کردن کفش ها و رطوبت آنها استفاده کنید.
ادارات :

پیشنهاد می شود از صندلی هایی که چرخ آنها از پلاستیک خشک و سخت می باشند استفاده نشود و یا این که ازپارکت لمینیت با (AC) سختی و مقاومت مناسب استفاده شود تا در مقابل سایش های محیطی کاملاً مقاوم باشد.

لمینت و پارکت کرونوپل لهستان را تنها از بازرگانی اندیکا بخواهید.

۱۳۹۶/۱۰/۲ ۲۱:۵۶:۳۲اخبار و مقالات|