تفاوت کفپوش لمینت چوبی و کفپوش لمینیتHDF :

 

در این مقاله قرار است که در مورد تفاوت بین کفپوش لمینت چوب و کفپوش لمینیت HDF بحث کنیم.

 

مهم است که شما تفاوت بین کفپوش واقعی چوب و کفپوش لمینیت را درک کنید. این امر می تواند بسیار گیج کننده باشد، زیرا قبل از معرفی کفپوش لمینت ، بسیاری از مصرف کنندگان  از کفپوش های چوبی بهره می بردند، کفپوشهای لمینت بعنوان  نوعی ازکفپوش چوبی “کفپوش” جایگزین مناسبی برای چوب گردید.

 

اول اجازه بدهید به شما درباره کفپوش چوبی بگوییم. انواع مختلفی از کفپوش چوبی موجود در دسترس شما وجود دارد. اولین و شاید قدیمی ترین نوع موجود “کف چوب جامد” است. کفپوش چوبی سخت این نوع از کفپوش به طور کلی ۳/۴ “ضخامت دارد و می تواند خام یا پیش ساخته باشد.

 

سبک دیگر کفپوش چوبی که در حال حاضر بسیار محبوب تر می باشد،” کف چوبی مهندسی “است. کفپوشی است که اغلب با کفپوش لمینیت اشتباه گرفته می شود.این نوع از کفپوش چوبی  از چندین لایه چوبی که بطرقی خاص بایکدیگر پیوسته شده اند و  دارای یک لایه سایش بالا است، معمولا ۱/۸ “ضخامت دارد  و بسته به نوع چوب استفاده شده دارای رنگ و طرح طبیعی چوب میباشد.در لایه بالایی به طور کلی بیشتر از چوب درختان بلوط، افرا، گیلاس و غیره استفاده میشود.

 

کفپوشهای لمینت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند، زیرا برای کاربریهای مختلف تهیه میگردند و استفاده از پارکت های لمینت نسبت به کفپوشهای چوبی بسیار بیشتر میباشد زیرا  هزینه های تهیه و نگهداری این نوع از کفپوشها ارزان تر بوده و مقرون به صرفه میباشد ، از مزیتهای دیگر پارکت لمینت به قابلیت جمع آوری و نصب مجدد میتوان اشاره کرد.

 

کفپوشهای  چوبی مهندسی نیز  انواع مختلفی دارد ، مدلهایی که بصورت فاق و زبانه میباشد و مدلهایی که بصورت کلیک تولید میگردند و نحوه نصب و نگهداری هر کدام متفاوت میباشد.

 

این روزها وقتی میگوییم “کفپوش لمینت” منظور همان کفپوش  لمینیت از جنس HDF میباشد.

 

تقریبا در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ برند مختلف  از کفپوش لمینیت در بازار جهانی وجود دارد.

 

در واقع طرح چوب و یا هر طرح دیگری  با استفاده از گرما و فشار به هسته کفپوش(HDF)متصل می شود، هسته معمولا HDFتشکیل شده و پشت آن نیز یک لایه BAKING و یک بالاس لمینتشده است.  کفپوش لمینیت در صورتیکه از مواد باکیفیت تهیه شده باشد  بسیار با دوام خواهد بود .

 

این به طور کلی تفاوت اصلی بین کفپوش لمینیت HDF و کفپوش چوب واقعی است.

 

خوب، اکنون که شما بطور مختصر و اجمالی با کفپوش لمینت آشنا شدید، بیایید ببینیم آیا می توانیم به شما کمک کنیم کفپوش مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

 

در زیر فهرستی از سوالاتی است که می توانید از خودتان بپرسید تا انتخاب بهتر داشته باشید.

چه سبک خانه ای دارم و چه کفپوشی مناسب برای آن سبک است؟

آیا قیمت پارکت لمینت برای من مهم است؟

اساسا چه مدت از زمان من در منزل سپری میشود؟

چه نوع ترافیکی در خانه دارید (میزان تردد)؟

 

آیا استفاده از پارکت لمینت جزو ارزش افزوده و مزایای یک ساختمان محسوب میشود؟

 

منبع: mayeswoodflooring

پارکت لمینت های کرونوپل لهستان در بازرگانی اندیکا