هنگام خرید پارکت لمینت باید به چه مواردی دقت کنیم؟

fake

یکی از مهم ترین مواردی که موجب ایجاد اعتماد و اطمینان، خریدار/مصرف کننده کالا میگردد، آگاهی و دسترسی به اطلاعات تولید کننده میباشد.

شرکت ها و تولید کنندگان معتبر، طبق قوانین بین المللی بر روی بسته بندی تولیدات و محصولات موارد ذیل را درج مینمایند.

  • درج مشخصات تولید کننده شامل
  • نام تولید کننده/کارخانه
  • لوگوی تولید کننده/کارخانه
  • مجوز های تولید /شماره پروانه تولید، استانداردهای دریافت شده
  • راه های تماس با تولید کننده
  • نام و لوگوی سفارش دهنده محصول
  • راه های تماس با سفارش دهنده کالا

حال آنکه برخی به سبب اطمینان از عملکرد و کیفیت تولیدات خود، سرویسی اختصاصی جهت دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات مشتریان ایجاد می نمایند، تا همواره در جهت بهبود و ارتقای کیفیت و خدمات خود پیشرو باشند.

به علت عدم وجود نظارت و استاندار های دقیق بر تولید، و همچینین رقبای خارجی، در بازار پارکت لمینت ایران برخی از تولید کنندگان از این آشفته بازار استفاده کرده، و اجناس نامرغوب و بی کیفیت روانه بازار میکنند.

با توجه به این نکته بسیار مهم که پارکت لمینت در محل زندگی و یا کار مورد استفاده قرار می گیرد، و ساعات بسیاری را درآن مکان حضور داریم، پس باید دارای استاندارد های خاصی، از لحاظ کیفیت و بهداشت باشد، تا موجب راحتی و آسایش گردد.

برخی تولید کنندگان سود جو از مواد اولیه نامرغوب، مانند: ضایعات صنعتی چوب و یا کاه و کلش کشاورزی و یا ….. همراه با چسب های سرطان زا (فرمالدئید) در ساخت و تولید پارکت لمینت استفاده می نمایند، که امنیت سلامتی مصرف کننده رابه خطر میاندازد.

 

 

استفاده از MDF به جای HDF

پارکت  لمینت از آنجایی که یک کالای اروپایی است، مانند بسیاری از محصولات دیگر دارای استاندادهای خاص تولیدی میباشد، که باید در فرایند تولید رعایت گردد. این استانداردها با علائم و مشخصات خاصی بر روی محصولات درج میگردد، که خریدار/مصرف کننده از کیفیت کالای خریداری شده اطمینان داشته باشد.

 

استفاده از نام برندهای معتبر خارجی در تولیدات داخلی

یکی دیگر از شگردهای سودجویان جهت سوء استفاده از بازار آشفته

میتوان بجای استفاده از نام و شکل (لوگو) برندهای مطرح خارجی، با ایجاد یک استراتژی حساب شده یک برند ایرانی با کیفیت خلق کرد، تا مصرف کنندگان با اعتماد و اطمینان برای خرید آن هزینه کنند.

تولید یک کالای استاندارد و با کیفیت میتواند، فروش بلند مدتی را برای تولید کننده تضمین نماید. ضمن اینکه اعتباری بسیار با ارزش برای آن برند، و هویت خلق می نماید.